Po prvním hříběti, které se letos 23. ledna narodilo v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem, včera hřebčín představil i první letošní přírůstek v pobočce Slatiňany. V sobotu přišla na svět klisna, která dostala jméno Monteria-1. Otcem je plemenný hřebec Sacramoso Samba XIX, matka se jmenuje Montera. Ve Slatiňanech letos očekávají ještě 39 hříbat, řekl vedoucí chovu Slatiňany Petr Víšek.
V hřebčíně ve Slatiňanech se narodilo první letošní hříbě
15. února 2022 10:15
Zemědělství
Zdroj: Zemědělec