Ve smrkových lesích okolo Žďáru nad Sázavou jsou tisíce stromů napadených kůrovcem, vlastníci by je měli zpracovat do půlky června. Kůrovcová kalamita nekončí, další vývoj bude záviset na rychlosti zásahu v lesích a na počasí, řekl ČTK vedoucí žďárského odboru životního prostředí Jaroslav Doubek.
V lesích Žďárska jsou tisíce stromů napadených kůrovcem, kalamita nekončí
27. května 2022 10:45
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/219136
Zdroj: Agris.cz