Neděle, 14. července 2024

Problematika ohlašování polétavého prachu (PM10)

Upozornění na změnu výpočtu podílu velikostní frakce PM10, která byla uvedena v rámci metodického pokynu odboru ochrany ovzduší pro vypracování rozptylových studií..

Problematika ohlašování polétavého prachu (PM10)

V souvislosti s ohlašováním polétavého prachu (PM10) si Vás dovolujeme upozornit na změnu výpočtu podílu velikostní frakce PM10, která byla uvedena v rámci metodického pokynu odboru ochrany ovzduší pro vypracování rozptylových studií podle § 32 odst. 1 písm. e) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů. Předmětný metodický pokyn je z roku 2013. Problematika výpočtu podílu velikostní frakce PM10 je konkrétně uvedena v příloze č. 2 k tomuto metodickému pokynu. Zmíněný metodický pokyn je k dispozici na stránkách Ministerstva životního prostředí zde.

V rámci ohlašování do IRZ považujeme za velmi důležité, aby zaslané údaje byly, v rámci možností, vzájemně porovnatelné, čemuž nenapomáhá vykazování množství znečišťujících látek v souladu s neaktuálním nebo neplatným předpisem. Žádáme tímto ohlašovatele, aby se při sledování, evidenci a ohlašování do IRZ řídili aktuálními a platnými předpisy, aby bylo možné považovat ohlašované údaje do IRZ za přesné a kvalitní.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů