Neděle, 14. července 2024

Bohatá podzimní nabídka Národního zemědělského muzea Praha

Bohatá podzimní nabídka Národního zemědělského muzea Praha

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravuje pro své návštěvníky na podzim tohoto roku několik překvapení. Nejen, že byl až do příštího roku prodloužen velký výstavní projekt "Co pamatuje strom a lidé zapomněli ?" přibližující historii a současnost práce našich lesníků a myslivců, zvýšené pozornosti se dále těší i výstava "Chlévská lyrika", která představuje fotografie Jindřich Štreita a fotoarchivu NZM s tématikou českého venkova a zemědělství.

V polovině září bude otevřena velká výstava "Od věku sloužím člověku" o historii obalové techniky, transportu potravin a recyklace obalů, a také projekt "Agricultura in notitia", věnovaný století zemědělského výzkumu a knihovny (ÚZEI). Menší, ale přitažlivou výstavou jistě budou i "Poslové dobrých zpráv", projekt zaměřený na historii chovu poštovních holubů v Čechách. V přípravě je také výstava fotografií Karla Dohnala "Česko z letadla".

K tomuto výčtu je nutné přidat i stálé expozice NZM, z nichž zvláště "Jede traktor" je stále vyhledávána malými i velkými návštěvníky, stejně tak jako Malá muzejní farma s chovem živých domácích zvířat a malá naučná stezka "O stromech a lese". Za připomenutí stojí i série více než desítky tématických přednášek pro veřejnost a také tradiční slavnost - její již 6. ročník - "Letenská husa a Košt Svatomartinského vína" (17. - 18. 11. 2012).

Podrobnosti postupně na www.nzm.cz . Informace o podzimní nabídce mimopražských poboček NZM Vám poskytneme v nejbližších dnech.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů