Šumavský národní park loni vytěžil 23.000 kubických metrů kůrovcem napadeného dřeva. Je to o polovinu méně než v roce 2013. Navíc loni při plánovaných těžbách padlo 86.000 kubických metrů stromů v převážně mladých uměle založených porostech. Šumavský park plánuje na letošek porazit přibližně stejné množství dřeva.
Na Šumavě loni padlo meziročně o polovinu méně kůrovcového dřeva
22. ledna 2015 6:17
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/186841
Zdroj: Agris.cz