Když v pátek uzavřely aktuální březnové kontrakty na pšenici se ztrátou 1,4 % na 500,75 centech za bušl, již bylo jasné, že letošní leden byl z hlediska výkonnosti pro pšenici nejhorší za uplynulých 40 let. Za celý měsíc cena této zrniny klesla o 15 %. Globální zásoby zrnin, včetně pšenice, jsou totiž nyní na velmi vysoké úrovni.
Pšenice zažila nejslabší leden za posledních 40 let
2. února 2015 8:27
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/186956
Zdroj: Agris.cz