Vodohospodáři vybudovali na říčce Kuřimce, která je jedním z přítoků Brněnské přehrady, sedimentační nádrž. Projekt přišel na 2,5 milionu korun a jeho cílem je, aby nádrž zachytila naplaveniny, které dosud znečisťovaly přehradu. ČTK to dnes řekla mluvčí státního podniku Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.
Na přítoku Brněnské přehrady vznikla nádrž pro zadržení sedimentů
22. února 2015 12:47
Zemědělství
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pritoku-brnenske-prehrady-vznikla-nadrz-pro-zadrzeni-sedimentu
Zdroj: Agris.cz