Květnová pšenice během včerejší seance na chicagské CBOT zlevnila počtvrté v řadě na finálních 504 centů za bušl. To je nejnižší cena za uplynulých 14 dní. Na vině je slabá poptávka po pšenici z USA. V týdnu končícím 12. únorem klesly vývozy pšenice z USA o 35 %. V souhrnu od června loňského roku jsou pak tržby nižší o 24 % ve srovnání se stejným obdobím o rok dříve.
Nezájem o pšenici z USA poslal její cenu níže
24. února 2015 13:48
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187220
Zdroj: Agris.cz