Řadě jihočeských včelařů přes zimu radikálně zničilo chov infekční onemocnění varroáza. Jde podle nich o největší plošný úhyn za poslední roky. Někteří včelaři přišli o kompletní chov. Vzhledem k masivnímu úbytku včel je pravděpodobné, že v této sezoně výrazně stoupne cena medu. Vyplývá to z odpovědí včelařů, které ČTK oslovila.
Jihočeští včelaři přišli kvůli infekci o velkou část chovů
2. března 2015 14:58
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187291
Zdroj: Agris.cz