Vědci z českobudějovické akademie věd a Jihočeské univerzity objasnili proces, při němž rostliny transformují přebytečné světlo na teplo. Jako první na světě tak popsali a definovali mechanismus, který při přebytku světla zajišťuje, aby měla rostlina k dispozici právě tolik světla, kolik potřebuje k fotosyntéze, tedy přeměně světelného záření na formy energie využitelné rostlinou buňkou.
Jihočeští vědci objasnili jako první, jak rostliny mění světlo na teplo
3. března 2015 10:37
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187301
Zdroj: Agris.cz