Ve středních Čechách loni výrazně přibylo případů včelího moru. Veterináři zjistili 39 nových ohnisek, zatímco předloni byla zaznamenána tři. Podle veterinářů jde o celostátní problém, nejhorší situace je v současnosti na východě republiky. Ve středních Čechách byla loni ohniska zjištěna na Benešovsku, Příbramsku a dozvuky nákazy byly zaznamenány i na Kutnohorsku.
Českem se šíří včelí mor. Nárůst případů je desetinásobný, včelaři pálí úly
10. března 2015 14:57
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187396
Zdroj: Agris.cz