Ke konci března Evropská unie ruší kvóty na výrobu, výkup a zpracování mléka. Maďarští farmáři se tak obávají přílivu levného mléka z ostatních zemí. K obavám mají i další důvod. Nedokážou totiž dostatek mléka vyprodukovat sami. V Maďarsku bude zrušena uniíjní kvóta stanovená na 1,99 milionu tun, což domácí farmáři stihli naplnit jen ze tří čtvrtin.
Od dubna končí mléčné kvóty. Maďarsko má strach
30. března 2015 9:17
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187624
Zdroj: Agris.cz