Rapidní úbytek ovocných stromů zaznamenali v poslední době jihomoravští ovocnáři a majitelé sadů. Jen za posledních osm let se plocha, kterou zabíraly meruňkové sady, zmenšila o třicet procent. Broskvoní ubývá ještě více. Roste jich totiž o polovinu méně. Důvodem mizejících sadů je nejen stáří stromů, ale i dovoz plodů ze zahraničí.
Na jižní Moravě mizí ovocné sady. Broskvoní roste o polovinu méně
24. dubna 2015 11:17
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187931
Zdroj: Agris.cz