S příchodem teplého počasí začalo v minulých dnech rojení nebezpečného škůdce kůrovce. Nejvíce jsou broukem ohroženy smrkové porosty na severní Moravě a ve Slezsku, kde lesníci situaci už delší dobu hodnotí jako boj s kůrovcovou kalamitou. V Čechách je situace zatím klidná, mírně zvýšený stav kůrovce je jen lokálně.
Začalo rojení kůrovce, nejvíc ohrožen je sever Moravy a Slezsko
28. dubna 2015 6:37
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187959
Zdroj: Agris.cz