Teprve druhou pokutovanou firmou za pět let platnosti zákona o významné tržní síle je obchodní řetězec Globus. Od antimonopolního úřadu (ÚOHS) dostal loni pokutu 7,144 milionu korun. Sankce je nepravomocná, řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Bližší informace o případu ÚOHS nezveřejnil. Dosud jedinou sankcí za zneužití významné tržní síly byla pokuta 22,13 milionu korun z roku 2013 pro obchodní řetězec Kaufland.
Řetězec Globus musí zaplatit miliony za zneužití síly na trhu
28. dubna 2015 14:07
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/187968
Zdroj: Agris.cz