Čeští pěstitelé loni vyvezli 4064 tun chmele. Meziročně je to nárůst o 15 procent. Téměř tři čtvrtiny celkového exportu směřovaly mimo EU. Nejvíce do Japonska, Číny, Ruska a Vietnamu. Ze zemí EU je na prvním místě Německo. Vyplývá to z dat Svazu pěstitelů chmele. Loni v ČR zemědělci vypěstovali 6202 tun chmele.
Čeští chmelaři loni vyvezli 4064 tun chmele, meziročně o 15 procent více
5. května 2015 19:17
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/188047
Zdroj: Agris.cz