K tématu velmi pozvolného návratu velkých šelem do české přírody dnes na Ministerstvu životního prostředí proběhlo "Setkání s rysem". Ministr Richard Brabec spolu s experty na ochranu přírody zhodnotili situaci života velkých šelem u nás, jejich přínos pro stabilitu v přírodě i programy péče o ně a zdůraznili nastartování užší spolupráce Policie ČR a orgány ochrany přírody v regionech jejich výskytu.
Za poslední dekádu ubylo rysů na území ČR téměř o polovinu, důvodem je především trofejní lov
7. května 2015 10:57
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/188069
Zdroj: Agris.cz