Jen v Evropské unii se ročně vyhodí 88 milionů tun jídla. Velká část končí na skládce a rozkládáním produkuje nebezpečné skleníkové plyny. V čele zemí bojujících proti plýtvání potravinami je Dánsko. Díky jediné ženě dokázalo za posledních pět let snížit zbytečné vyhazování jídla o čtvrtinu.
Odhodlaná Ruska chce zastavit vyhazování jídla. Nejvíc se plýtvá doma
11. března 2017 9:17
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz