Státní zemědělský a intervenční fond v roce 2003 rozhodoval, které firmy budou smět v Česku vyrábět cukr a především kolik. Kvůli vstupu do Evropské unie se totiž Česká republika zavázala mimo jiné k tomu, že nepřekročí maximální povolenou hranici výroby cukru.
Česko straší cukerné kvóty z počátku tisíciletí. Hrozí, že kvůli nim zaplatí stamilionové odškodné
30. března 2017 15:37
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz