Modernizace Úpravny vody Želivka by měla skončit v roce 2020. Na úterním jednání výboru pro životní prostředí to řekl předseda představenstva společnosti Želivská provozní Mark Rieder. Devadesátiprocentním vlastníkem úpravny je hlavní město. Čistější vodu má zajistit nová hala s granulovaným aktivním uhlím za 1,24 miliardy korun.
V Želivce jsou pesticidy. Odstranit je mají filtry s granulovaným aktivním uhlím
22. května 2017 9:17
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz