V Břeclavi využívají novou technologii pěstování zeleniny, která šetří vodou. Začali pěstovat zeleninu hydroponicky v patrech nad sebou. Nová vertikální farma potřebuje oproti klasickému pěstování na poli jen desetinu vody a nepotřebuje žádnou chemii. Podle evropské agentury pro životní prostředí připadá třetina spotřeby vody právě na zemědělství.
V Břeclavi roste farma budoucnosti. Pěstují tam zeleninu s minimem vody a bez chemie
21. června 2017 17:17
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/196573
Zdroj: Agris.cz