Jihomoravští zemědělci už mají sklizenou třetinu obilovin a přes 40 procent řepky. Výnosy jsou kvůli květnovému a červnovému suchu výrazně nižší než loni a leckde se blíží katastrofálnímu roku 2012. Nejpostiženější jsou sedláci na Znojemsku, kde za první půlrok spadlo jen přes 100 milimetrů srážek a zasychá i kukuřice.
Výnosy obilí a řepky na jižní Moravě se blíží špatnému roku 2012
19. červenece 2017 10:47
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/196841
Zdroj: Agris.cz