Švédský nábytkářský kolos začne od roku 2020 odebírat jen dřevo, které se podle něho těží ekologičtějším způsobem. V Česku se zatím takto hospodaří jen na dvou procentech rozlohy lesů. Lesníci ale novou certifikaci odmítají, podle nich je ta stávající pro Česko ideální.
Ikea nám diktuje podmínky, stěžují si lesníci. Nechtějí měnit způsob těžby dřeva
10. srpna 2017 13:48
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz