Americké biotechnologické a chemické společnosti Monsanto klesl ve druhém fiskálním čtvrtletí čistý zisk o 19 procent na 887 milionů USD (16,8 miliardy Kč). Ke slabým výsledkům přispívá stagnace cen hnojiv, v čele s oblíbeným herbicidem Roundup. Firma, která je největším světovým producentem osiva, to uvedla v dnešním prohlášení. Současně varovala, že se jí nepodaří splnit předchozí cíl růstu zisku.
Zisk výrobce osiv Monsanto ve čtvrtletí klesl o 19 procent
7. dubna 2010 18:05
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz