Zemědělci z Olomouckého kraje se nadále potýkají s nízkými výkupními cenami obilovin. Například za tunu kvalitní potravinářské pšenice obchodníci v regionu nabízejí stejně jako na konci loňských žní v průměru 3000 korun, což je zhruba o 1000 korun méně než loni, řekl ČTK ředitel olomoucké Agrární komory (AK) Miloš Porč. Nárůst výkupních cen zemědělci nehlásí podle něj ani u krmného obilí, které se v regionu prodává za 2000 korun za tunu. Loni za ni pěstitelé dostávali zhruba 3000 korun. "Obchodníci nabízejí zemědělcům nízké ceny kvůli tomu, že loni byla slušná úroda.
Pěstitelé obilí z Hané se potýkají s nízkými výkupními cenami
16. dubna 2010 0:05
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz