Středočeští zemědělci loni sklidili meziročně o tři procenta více obilovin, vyšší byl i hektarový výnos. Celkem sklizeň činila 1,63 milionu tun obilovin. Oproti předloňsku vzrostla u luskovin, brambor, cukrovky, chmele, vinné révy či jablek, naopak méně se sklidilo řepky a kukuřice na zeleno a siláž, informoval včera vedoucí oddělení informačních služeb Krajské správy ČSÚ pro Středočeský kraj Pavel Hájek.
Středočeští zemědělci loni sklidili meziročně více obilovin, vyšší byl i výnos
1. března 2022 11:45
Zemědělství
Celý článek: https://zemedelec.cz/stredocesti-zemedelci-loni-sklidili-mezirocne-vice-obilovin-vyssi-byl-i-vynos/
Zdroj: Zemědělec