I když jsou Poláci na svůj chléb hrdí a představuje jednu z hlavních složek tradiční polské kuchyně, jedí ho stále méně. Může za to nejen růst cen pečiva, ale i změny jídelníčku v posledních letech. Zástupci pekárenské branže podle dnešního vydání listu Rzeczpospolita očekávají, že spotřeba chleba bude v Polsku dále klesat. V roce 2006 průměrný Polák snědl skoro 67 kilogramů chleba, loni to bylo o osm kilogramů méně. Institut polského pečiva, který zastupuje firmy podnikající v pekárenství, odhaduje, že letos to bude 57 kilogramů, tedy o další dva kilogramy méně než v roce 2009.
Poláci jedí stále méně chleba, může za to růst cen i změna chuti
4. října 2010 13:45
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz