Plocha tuzemských vinic se za posledních 90 let téměř ztrojnásobila. Zatímco v roce 1920 zabíraly vinice necelých 6000 hektarů půdy, loni jejich výměra dosáhla 16.364 hektarů. Výrazně vzrostla také spotřeba vína, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). V roce 1948 obyvatel tehdejšího Československa vypil v průměru necelých pět litrů hroznového vína ročně, v roce 2008 to bylo již více než 16 litrů. Přesto Češi stále za celoevropským průměrem v pití vína zaostávají.
ČSÚ:Plocha vinic v ČR od roku 1920 vzrostla téměř třikrát
7. října 2010 12:45
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz