Doufejme, že tomu tak bude i nadále. V řadě zemí EU totiž zaregistrovali ilegální dovozy koní z Rumunska, kteří byli pozitivní na infekční anémii. O záchytu nemocných koní v Evropě jsme informovali již 15. 9. 2010. Nyní se ukazuje, že rumunští koně ilegálně dovezení či s falešnými certifikáty putovali zřejmě přes Maďarsko a Rakousko do Německa, dále do Francie, Belgie, Holandska a Velké Británie. V Německu bylo dosud potvrzeno 15 pozitivních případů a zatím dohledáno z Rumunska dovezených 111 koní bez platných osvědčení nebo se zfalšovanými doklady.
Anemičtí koně se ČR "vyhnuli"?
16. října 2010 0:25
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz