Tuzemská produkce medu loni vzrostla o více než 13 procent na 6891 tun, přestože včelaři během roku předpovídali její snížení. Uvedl to tajemník Českého svazu včelařů (ČSV) Miroslav Peroutka, podle nějž se na růstu produkce projevilo zejména opětovné zvýšení počtu včelstev zdecimovaných předloňskou epidemií nemoci varroáza. V loňském roce po dvaceti letech úbytku poprvé mírně přibylo v zemi chovatelů včel. Počet včelstev meziročně vzrostl přibližně o 36 tisíc na 497 tisíc, je jich přesto stále méně než před epidemií. V roce 2007 bylo v ČR zhruba 520 tisíc včelstev.
Produkce medu loni vzrostla, po letech přibylo včelařů
11. ledna 2010 0:05
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz