Na Vysočině je podle údajů distribučních společností v provozu kolem 60 bioplynových stanic. Stále přibývají záměry na další stavby, což někde lidem vadí. Mají strach z rušné dopravy spojené s přepravou velkých objemů materiálu a ze zápachu. Havlíčkobrodský inspektorát České inspekce životního prostředí se zabýval dvěma stanicemi. Jinak se dá v zásadě říci, že to jsou bezproblémové provozy, řekl ČTK ředitel inspektorátu Vítězslav Novák.
Na Vysočině fungují desítky bioplynových stanic, chystají se další
24. ledna 2013 11:27
Zemědělství
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vysocine-funguji-desitky-bioplynovych-stanic-chystaji-se-dalsi
Zdroj: Agris.cz