Zemědělci loni na podzim poprvé po několika letech zaseli méně ozimé řepky než o rok dříve. Vyplývá to z výsledků šetření o plochách ozimů, které ČTK poskytlo ministerstvo zemědělství (MZe). Osevní plochy ozimých obilovin stagnují na srovnatelné úrovni s předchozím rokem. Výjimku představuje žito, jehož plochy se meziročně rozšířily takřka o 40 procent.
Rozšiřování polí s ozimou řepkou po několika letech ustalo
25. ledna 2013 7:27
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178347
Zdroj: Agris.cz