Vědci z britského výzkumného ústavu Rothamsted Research v pokusech dosáhli zvýšení obsahu oleje v řepce o 8 %. Za tímto účelem vypnuli enzym, který je zodpovědný za ztráty oleje v semenech během dozrávání. Redukce těchto ztrát by mohla být novým způsobem, jak zvýšit výnos oleje, tvrdí Peter Eastmond z ústavu Rothamsted Research.
Možnost zvýšení výnosu řepkového oleje
25. ledna 2013 8:07
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178346
Zdroj: Agris.cz