Vláda chystá první privatizaci státních lesů v polistopadové historii, plánuje prodat některé odloučené části vojenských újezdů ve správě Vojenských lesů a statků, s. p. Chce tím získat údajně až 1,6 miliardy korun. Konkrétní pozemky má ministerstvo obrany vytipovat během roku 2013. "Hlavním důvodem prodeje lesní půdy ležící mimo území vojenských újezdů je hospodárnější nakládání s těmito pozemky," řekl k tomu premiér Petr Nečas.
Vláda plánuje privatizovat menší části vojenských lesů
29. ledna 2013 8:57
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178382
Zdroj: Agris.cz