Spotřeba piva v Německu loni klesla o 1,8 procenta a propadla se na nejnižší úroveň od sjednocení země v roce 1990. Způsobilo to neobvykle chladné léto. V Česku klesá spotřeba piva zejména v hospodách. Roste naopak tržní podíl baleného piva. Informovalo o tom sdružení německých pivovarů DBB po zprávě německého statistického úřadu. Prodej piva v Německu se postupně propadá už řadu let.
Spotřeba piva v Německu klesla nejníže od sjednocení, Češi pijí doma
31. ledna 2013 13:57
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178417
Zdroj: Agris.cz