Podle aktuální studie vypracované asociací ABRASEM (Brazilian Association of Seeds and Seedlings) pěstování geneticky modifikovaných rostlin hospodářskou situaci zemědělců v Brazílii od zavedení technologie v pěstitelské sezóně 1996/97 výrazně zlepšilo. Za celkem 16 let narostly dodatečné zisky pro zemědělce v přepočtu na 11,4 mld. EUR a pro výrobní společnosti na dalších 2,7 mld. EUR, uvádí se v průzkumu provedeném poradenskou společností Celeres.
GM osivo přináší zemědělcům značné zisky
5. února 2013 11:27
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178456
Zdroj: Agris.cz