Šumavský park plánuje na letošní rok pokácet 35.000 až 50.000 kubických metrů kůrovcem napadeného dřeva. Je to nejméně za posledních sedm let. Nejvíce stromů zasažených škůdcem padlo v roce 2010, tehdy park pokácel 350.000 kubických metrů dřeva. Pokles poukazuje na to, že gradace kůrovcové kalamity končí, řekl dnes novinářům ředitel NP Šumava Jiří Mánek.
NP Šumava chce letos porazit nejméně kůrovcového dřeva za 7 let
19. února 2013 15:27
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/178626
Zdroj: Agris.cz