Na Vysočině se už objevili první bílí čápi. Jednoho viděli lidé minulý pátek na hnízdě ve Skále na Havlíčkobrodsku. Podle loňského mapování čápů bylo v kraji obsazeno hnízdícím párem 85 hnízd, o tři méně než před deseti lety. Při sledování pomáhalo ornitologům 25 pozorovatelů.
Na Vysočinu se začali vracet čápi, loni bylo obsazeno 85 hnízd
28. března 2013 7:31
Zemědělství
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-vysocinu-se-zacali-vracet-capi-loni-bylo-obsazeno-85-hnizd
Zdroj: Agris.cz