Zemědělci na Vysočině od loňska podstatně snížili počty drůbeže a prasat. O něco lépe se jim dařilo v chovu skotu, který od minulého jara vykázal malý pokles. K letošnímu 1. dubnu se farmáři v kraji starali o 211.000 kusů hovězího dobytka, měli jich nejvíce v Česku. Podle právě zveřejněného soupisu hospodářských zvířat Českého statistického úřadu se na Vysočině rozrůstají stáda ovcí a koz.
Na Vysočině za rok ubylo prasat a drůbeže, mírně méně je i skotu
14. května 2013 6:28
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/179626
Zdroj: Agris.cz