Prvé splyňovanie biomasy začal človek používať s cieľom získania tepla - cielené spaľovanie dreva vzdušným kyslíkom za vzniku konečných produktov spaľovania - oxid uhličitý, voda, sadze a popoloviny - je staré už možno milión rokov. Pyrolýzu biomasy s jej čiastočným spálením za účelom získania dechtových zložiek v spalinách využíva ľudstvo už tiež niekoľko tisícročí pri údení potravín.
Energetické využitie rastlinnej biomasy 2 - Termické procesy
20. května 2013 0:53
Zemědělství
Celý článek: http://biom.cz/cz/odborne-clanky/energeticke-vyuzitie-rastlinnej-biomasy-2-termicke-procesy
Zdroj: Biom.cz