Ministerstvo zemědělství se rozhodlo podpořit myšlenku zakládání tzv. lesnických parků. Lesnické parky budou sloužit jako ukázkové vzory příkladného, trvale udržitelného hospodaření v lesích a v krajině. "Ministerstvo zemědělství podporuje myšlenku vyhlašování lesnických parků. Hlavní těžiště změny běžného lesa na lesnický park spočívá v tom, že lesnický park bude tzv. demonstračním, resp. modelovým lesem. Veřejnost bude mít možnost seznámit se v lesnickém parku v rámci naučných stezek s tématy jako například význam lesa, lesnictví, výroby dřeva.
Ministerstvo zemědělství podporuje myšlenku vyhlašování lesnických parků
22. ledna 2010 16:25
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz