Od zkažené dovolené kvůli rybníku plnému toxických sinic až po zvýšené riziko rakoviny pro lidi. To jsou následky, které odborníci přičítají chemikáliím využívaným v zemědělství. Podle Zprávy o životním prostředí za minulý rok přitom spotřeba pesticidů a herbicidů vzrostla v Česku za posledních dvanáct let o třetinu, hnojiv dokonce o více než polovinu.
Chemický koktejl na českých polích. Spotřeba hnojiv vzrostla o polovinu
30. září 2013 8:57
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/181344
Zdroj: Agris.cz