Podle finského sdružení ekologických zemědělců Pro Luomu se spotřeba biopotravin v této skandinávské zemi zvýšila v roce 2012 meziročně o 24 procent na celkem 202 milionů EUR (přes 5 mld. Kč). V roce 2011 rostly tržby meziročně dokonce o 46 procent. V letošním roce se nicméně předpokládá, že tržby porostou jen o 10 procent kvůli horší ekonomické situaci v zemi.
Finsko: meziroční růst spotřeby biopotravin o 24 procent
4. listopadu 2013 6:27
Zemědělství
Celý článek: http://www.agris.cz/clanek/181746
Zdroj: Agris.cz