Druhou halu na produkci vajec za 100 milionů korun chce postavit letos ve Velkém Malahově firma Česká drůbež. Počet nosnic zvýší na dvojnásobných 400.000 kusů. Investor požádá zastupitelstvo obce o rozšíření výroby už tento měsíc. Musí ale uzavřít dodatek ke smlouvě z roku 2003, kdy se obci i ekologickému hnutí Děti Země zavázal, že bude mít ve Velkém Malahově pouze jednu halu. Záměr zdvojnásobení produkce vajec ze současných 60 milionů ročně potvrdil ČTK jednatel České drůbeže Petr Červený.
Česká drůbež postaví ve Velkém Malahově druhou halu na vejce
1. února 2010 13:25
Zemědělství
Zdroj: Agris.cz