zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Koupání bez chemie. Podívejte se, kde jsou koupací biotopy

25.01.2020
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Koupání bez chemie. Podívejte se, kde jsou koupací biotopy

Koupací biotopy jsou u nás stále populárnější. Návštěvníky láká hlavně přírodní úprava vody, díky které se nemusí do vody přidávat žádné desinfekční přípravky. Je tak vhodná třeba pro alergiky nebo lidi s citlivější kůží. Server iDNES.cz připravil seznam koupacích biotopů v České republice. Podívejte se, kam to máte nejblíž.

Obec Kovalovice nedaleko Brna na začátku milénia řešila problém. Měla k dispozici obecní pozemky a přemýšlela co s nimi. Starosta Milan Blahák přišel s neotřelým řešením. Rozhodl se v Kovalovicích vybudovat vůbec první koupací biotop v České republice.

,,V té době to byl risk, protože jsme vůbec nevěděli, jak to bude v našich podmínkách fungovat," popsal pro iDNES.cz Blahák. Inspiraci našel starosta v Rakousku. Tam se už v té době koupací biotopy začaly postupně prosazovat, k jejich napájení se častou používají čisté horské řeky. Takové podmínky se dají najít na Jižní Moravě jen těžko. Nakonec se ale podařilo vytvořit systém, který je vhodný i pro tuzemské prostředí.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
18
10. 2021
18.10-7.12.2021 - Seminář, školení
ONLINE
EKONOX s.r.o.
11
1. 2022
11.1.2022 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
Těžební unie
7
6. 2022
7-9.6.2022 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí