Pondělí, 22. července 2024

Aktivní stěna likviduje škodliviny

Aktivní stěna likviduje škodliviny

Aktivní stěna je nátěr, který čistí vzduch od všech organických škodlivin, jako jsou rakovinotvorné látky, viry, bakterie, alergeny, plísně a další zdraví ohrožující organické mikročástice. Tento český vynález je patentovaný u nás i ve světě a je odzkoušený řadou realizací.

Vydatnost nátěru je 1 litr na 10m2.
Jeden litr vystačí ve třech vrstvách na strop průměrné místnosti, který pak funguje jako čistička vzduchu.

Nátěr je vhodný do všech domácností, je řešením pro všechny, kteří touží po zdravějším ovzduší, pevnějším zdraví a celkově lepších životních podmínkách v interiéru. V dnešní době trávíme v místnostech až 90% svého času a je proto důležité i tady dýchat čistý vzduch. Toto je však v posledních letech problém. Výrazně nižší cirkulace vzduchu v klimatizovaných budovách a jeho případné vedení plastovým potrubím problém zhoršuje. Odhaduje se, že až 30% klimatizovaných budov trpí tzv. syndromem nezdravých budov. Aktivní stěna je produkt ideální pro alergiky, astmatiky, lidi často trpící nemocemi virového či bakteriálního původu. Nejen domácnosti mohou profitovat z účinků produktu. Zejména zdravotnická zařízení ocení výrazné zlepšení ovzduší, které dýchají jak pacienti, tak zdravotnický personál. Riziko šíření nákazy vzduchem je zde totiž maximálně omezeno. Produkt je proto vhodný i pro další místa s vyšší koncentrací lidí jako jsou úřady, banky, školy atd. Aktivní stěna ze vzduchu odstraňuje také všechny zápachy a cigaretový kouř, lze ji tedy doporučit i do stravovacích zařízení, restaurací, hotelů.

Aktivní stěna dokáže během 24 hodin odstranit ze vzduchu místnosti přes 90% organických škodlivin.

Jak funguje

Čisticí proces Aktivní stěny je aktivován ultrafialovým zářením, které je přirozenou součástí denního světla. Unikátní složení suspenze vytvoří po zaschnutí strukturovanou mikrovrstvu,která má na povrchu zvýšené množství fotoaktivních nanočásticTiO2 (oxidu titaničitého).

jak to fungujeŠkodlivé částice jsou při dopadu na ošetřenou plochu rozloženy při fotokatalýze, která napodobuje fotosyntézu chlorofylu stromů a absorbuje a přeměňuje mikroorganismy znečišťující látky na neškodné molekuly oxidu uhličitého a vody. V prostorech, kde je nedostatek přirozeného světla, je možno potřebné UV záření zajistit jeho samostatnými zdroji o frekvencích neškodných lidskému organismu (využívá se měkké záření v rozsahu od 340 nm do 370 nm).

Aktivní stěna likviduje škodlivé látky a vytváří zdravé prostředí. Pro člověka ani ostatní obyvatele domácnosti není při dotyku (ani náhodném požití) nijak nebezpečná.

ZDROJ: http://www.aktivnistena.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů